Antwort Kdy se mohou stříhat túje? Weitere Antworten – Kdy se muzou Strihat túje
Živý plot z tůjí vyžaduje řez alespoň dvakrát ročně – na samém sklonku zimy a koncem června. Čím častěji budete řez provádět, tím hezčí živý plot bude. Pokud byste tůje nechali třeba rok bez zastřižení, následující řez by musel být hluboký (do staršího dřeva).Tůje doporučujeme přihnojit konkrétně v březnu a na začátku července – tj. v období, kdy rostou nejvíc.Thuje v kontejnerech, kvěčináčích, můžeme vysazovat po celý rok i přes zimu a léto – dokud není zmrzlá půda. Naše thuje jsou mrazuvzdorné a pěstovány v cca 350 m.n.m. – 480 m.n.m. Pokud zakoupíte thuje s zemním balem, hnojivo přidávejte až po 3 měsících.
Jak často stříhat živý plot : Živý plot by se měl stříhat každý rok, jelikož delší vyčkávání a poté radikální střih škodí zdraví vegetace.
Kdy stříhat živý plot z tisu
Kdy stříhat tis
Díky tomu je lze prakticky neomezeně tvarovat. Základní řez provádíme jednou ročně, nejlépe koncem června. V tomto období odstraníme všechny větve a výhony, které narušují kompaktní tvar rostliny. Tis můžeme také zaštipovat a tvarovat jako bonsaj nebo pěstovat jako tvarovaný solitér.
Kdy stříhat živý plot z ptačího zobu : První řez se provádí po ukončení výhonu na konci jara (v květnu až červnu), druhý na konci léta (v srpnu až září). Staré a zanedbané keře Ptačího zobu se dají dobře zmladit. Před rašením (koncem února, začátkem března) zkraťte všechny výhony na 50 až 70 centimetrů.
zálivka nebo postřik na listy nebo jehličí působí proti žloutnutí listů a jehličí, zálivka na růže pro větší květy se aplikuje na jaře po prvních listech a pak opět po odkvetení, zálivka na pokojové rostliny jednou za měsíc je posílí a stimuluje k růstu.
Tůje bych seřízla aby nebyly tak vysoké, za ně dala pískoviště, trampolínu, domek, bazén, prostě plochu bez záhonů. prý pomáhá čistě ekologický způsob zalít je vařící vodou…. Roundup zabere.
Co nesnáší túje
Jak již bylo zmíněno v úvodu, sazenice tůjí potřebují vlhkou půdu. Tůje navíc sucho nesnáší dobře a jakmile jí zaschnou kořeny, už se nevzpamatuje. Vlhkost půdy ovlivňuje zásadním způsobem rychlost růstu.Použít lze různé druhy tisu, jedlovce, modřínu, smrku či cypřišku. Hledáte-li rychlerostoucí a statný keř, zkuste cypřišovec leylandský (Cupressocyparis leylandii). Rady k výsadbě v článku Živý plot vás schová, poradíme jak ho vypěstovat.Pokud živý plot sázíte na podzim, toto zkrácení je třeba udělat hned na jaře následujícího roku. Cca v polovině března, kdy se příroda probouzí. Sazenice zázračného plotu druhé generace už dodáváme zkrácené, ale i ty rostliny můžete po zimě zkrátit přibližně o 5 cm.
Po zhruba třech letech, kdy se habr rozroste do impozantního živého plotu prořezávejte živý plot dvakrát ročně – jednou na konci června a jednou v lednu nebo v únoru před vytvořením poupat.
Které rostliny potřebuji hořčík : Hořčík se vyskytuje v chlorofylu zelených rostlin, jako je špenát, mangold (1 šálek poskytuje 150 mg) a v různých luštěninách, obilninách, ořeších a semenech, jako jsou dýňová semínka. Nachází se také v avokádu, fících a banánech, avšak jen v malém množství.
Kdy dát Tujim hořkou sůl : Dusíkaté hnojivo s obsahem dusíku N 15%. Určen k přihnojování všech plodin vyjma kyselomilných, rychle působí a snižuje kyselost půd. Základní hnojivo, používá se k hnojení na jaře (únor – duben) i na podzim (září – listopad) a k přihnojování. Je vhodné pro všechny druhy rostlin…
Co ničí túje
Nedostatek či přemíra vláhy a nedostatek hořčíku v půdě patří mezi nejčastější příčiny reznutí tújí. Rostliny jsou ale někdy i napadeny škůdci – molovkou zeravovou nebo houbou.
Podle nového občanského zákoníku platí, že by túje měly být vysázeny nejméně metr a půl od společné hranice pozemků. V případě, že jsou túje už vysázeny a jsou vzrostlé, může vlastník pozemku požadovat, abyste je odstranila.Naříznout kousek nad zemí kůru kolem dokola celého kmene a stáhnout cca 1-2cm kůry. Zabráníte proudění mízy a …. Nebo stříkačkou do kořenu rondap, hodně slanou vodu, ocet… Je mi těch stromků opravdu líto.
Co škodí Tújím : Nedostatek či přemíra vláhy a nedostatek hořčíku v půdě patří mezi nejčastější příčiny reznutí tújí. Rostliny jsou ale někdy i napadeny škůdci – molovkou zeravovou nebo houbou. Když začnou reznout túje, měl by si člověk zahrát na Sherlocka Holmese.