Antwort Kolik má nohou housenka? Weitere Antworten – Kolik má housenka svalů
Jen hlavu housenky tvoří 248 svalů. Pohyb housenky je zajišťován kontrakcí těchto drobných svalů. Aby to nebylo tak snadné, pohyb housence umožňuje jednak vnější část, povrch těla s nohama a panožkami a protichůdně se pohybující vnitřní část těla, s orgány, cévním a nervovým systémem.Snadno je rozpoznáte podle zelenožlutého zbarvení a černých teček na hřbetě. Narozdíl od dřepčíků ničí celé listy a nechávají jen žilnatinu, takže zasažená rostlina rychle hyne.Dotaz: Jak dlouho trvá, než se housenky zakuklí Odpověď: Obvykle to trvá 7-10 dnů a signálem k zakuklení je zvýšený výskyt housenek pod víčkem misky. Housenka se pak zavěsí do tvaru "J" a začne fáze kuklení, která trvá několik hodin. Dotaz: Co až se všechny housenky zakuklí
Jak najít housenky : Housenky jsou takzvaně polyfágní, což znamená, že nejsou specializované na určitý druh stromu. Najdete je v dubech, bucích, břízách, olších, topolech, vrbách, jilmech a dalších dřevinách. Často se vyskytují také v různých ovocných stromech, jako jsou jabloně, hrušně či slivoně.
Co se vylíhne z housenky
Housenka (larva): Housenka se vylíhne z vajíčka a živí se rostlinným materiálem. Kukla (chrysalis): Housenka vytvoří kuklu, v níž její tělo projde kompletní přestavbou a vyvine se z něj dospělá struktura. Dospělý motýl: Nakonec se z kukly vylíhne dospělý motýl, který má křídla, nohy a další znaky dospělého jedince.
Kdo jí housenky : Berušky, pestřenky, zlatoočky, parazitické vosičky
Berušky, pestřenky a zlatoočky mají larvy, které se živí mšicemi, sviluškami, některá slunéčka se specializují i na červce a roztoče, dravé larvy pestřenek vysávají i malé larvy brouků, zlatoočky konzumují navíc larvy much a malé housenky.
Samotná vajíčka motýlů jsou opatřena tuhým obalem, který chrání vyvíjející se zárodek uvnitř. Vajíčka různých druhů se liší velikostí, tvarem, barvou a strukturou povrchu i tím, zda jsou kladena jednotlivě, nebo do snůšek. Z vajíčka se líhne larva, neboli housenka, která se věnuje žraní a růstu.
Vše začíná malým vajíčkem, nakladeným samičkou na list živné rostliny budoucích housenek. Ve vajíčku tráví budoucí housenka podle druhu týden až sedm měsíců.
Jak dlouho žije housenka motýla
Vajíčko: Tato fáze může trvat od několika dnů do několika týdnů, v závislosti na druhu motýla. Housenka: Housenka se líhne z vajíčka. Obvykle žije několik týdnů až měsíců (v závislosti na tom, jak rychle se vyvíjí). Některé druhy mohou mít tuto fázi kratší, zatímco u jiných může trvat déle.Mimo chráněná území stojí za to se rozhlédnout po ladem ležících, zarůstajících pozemcích, opuštěných sadech, neobdělávaných stráních… Takové lokality je těžké vytipovat předem, chce to mít oči na stopkách při pohybu v terénu, ideálním dopravním prostředkem k průzkumným výpravám je kolo.Housenky se obvykle živí rostlinnou potravou, jsou ale i případy housenek živících se organickými zbytky (mol šatní), tlejícím dřevem (mol ozdobný), masožravých i příležitostných kanibalů.
Na rozdíl od housenic mají max. 5 párů panožek včetně pošinek. Housenky jsou většinou býložravé, některé se mohou živit tlejícím dřevem (housenky některých druhů mohou způsobovat závažné hospodářské škody, např. bekyně velkohlavá), nicméně existují i housenky dravé.
Kolik má motýl nohou : Tělesná stavba motýlů odpovídá hmyzímu schématu (hlava, hruď, zadeček, 3 páry článkovaných nohou), dospělci se vyznačují dvěma páry křídel, u některých druhů zakrnělými.
Jak se stane z housenky motýl : Když kůže za hlavou kukly praská, kuklení začíná. Čerstvá kukla, která na povrchu ztuhne, se postupně se vybarví. Obal kukly v hlavové části praská a vylézá motýl. Z housenky se tedy stává kukla a z ní krásný motýl.
Čím se živí housenky
Potravou housenek běláska zelného jsou rostliny z čeledi brukvovitých. Nejčastěji požírají květák, zelí, kedluben, brokolici či růžičkovou kapustu. Dospělci sají nektar z květin.
Martináč hrušňový (Saturnia pyri), ve starší literatuře někdy také paví oko hruškové či hrušňové je nápadný noční motýl z čeledi martináčovitých. Je největším motýlem České republiky a Evropy vůbec.Motýlí dům Papilonia má čerstvý přírůstek ‒ největšího motýla světa atlase velkého, kterému se přezdívá také „hadí motýl“. Žít bude zhruba týden, k vidění zde ale brzy budou i další exempláře.
Jaký je náš největší motýl : Martináč hrušňový je naším největším motýlem, i když se v České republice vyskytuje poměrně vzácně – zahlédnout jej můžete na jižní Moravě a v Polabí.