Antwort Kolik oleje na smažení lívanců? Weitere Antworten – Jak smažit lívance
Na pánvi rozpustíme trochu másla nebo margarínu, vložíme po čtvrtce těsta a necháme při nízké teplotě opatrně péct (rychle ztmavnou). Otočíme, jakmile není vrchní strana už tekutá, a druhou stranu pečeme také dozlatova. K lívancům chutná obzvlášť dobře malinový džem.Ingredience
- 200 g hladké mouky Babiččina volba na kynuté těsto.
- 1 vejce.
- 20 g droždí
- špetka soli.
- 20 g krupicového cukru.
- 350 ml mléka.
- špetka skořice.
- máslo.
Na nadýchané lívance budete potřebovat 250 g hladké mouky, 3 lžíce cukru, 20 g vanilkového cukru, 25 g droždí, 1 vejce, 300 ml mléka, sůl a olej na smažení. Lívance si můžete dát s marmeládou, teplým rozvařeným ovocem, smetanou nebo javorovým sirupem. Nejste-li na sladké, zkuste ochutnat lívance se slaninou nebo sýrem.
Kolik Kypriciho prasku do lívanců : SUROVINY
- 350 ml mléka.
- 250 g hladké mouky.
- 150 g bílého jogurtu (1 kelímek)
- 6 g prášku do pečiva (1/2 sáčku)
- 2 vejce.
- 1 vrchovatá lžíce másla.
- pár kapek oleje na smažení
Jak dlouho se dělají lívance
Postup přípravy
Do pánve nalijte připravené těsto pomocí lžíce (⌀ cca 10 cm), lívance budou větší a vznikne jich 8–9. Jednotlivé lívance opékejte z každé strany 1–2 minuty na mírném plameni. Hotové lívance rozdělte do jednotlivých talířů a podávejte.
Jak Nepripalit lívance : Lívance připravujte na trošce tuku – tento krok opakujte pokaždé, než na pánev nalijete těsto. Pánev by měla být rozpálená na střední teplotu, aby se lívance nepřipálily a zároveň propekly i zevnitř. Tomu pomůžete také tím, že lívanečník či pánev přiklopíte poklicí.
Jakou mouku na lívance
Těsto na lívance se obvykle zahušťuje pšeničnou hladkou nebo polohrubou moukou. Přidávejte ji postupně, abyste těsto nezahustili příliš. Zdravější je použití mouky špaldové, pohankové nebo ječné. Do zeleninových lívanců můžete použít i ovesné vločky.
Lepivé těsto
Potřebujete z těsta vyválet placku, ale těsto je velmi lepivé a nechcete jej příliš podsypávat, aby nebylo samá mouka Váleček vložte na 10 minut do mrazáku. Poradíte si i tak, že na vál natáhnete fólii nebo použijete silikonovou podložku. Těsto se nebude vůbec lepit!
Co je potřeba na lívance
Suroviny (na 4 porce) na lívance
- 1 hrnek hladké mouky.
- 1 lžíce cukru.
- 2 lžičky oleje.
- 0,5 hrnku mléka.
- 1 ks vejce.
- 0,5 lžičky kypřícího prášku.
- špetka soli.
Jak ozdobit lívance
Možností je mnoho, nejčastěji je potíráme marmeládou nebo povidlím, a zdobíme šlehačkou, jogurtem, zakysanou smetanou nebo tvarohovým krémem.300 g polohrubé mouky, 220 g cukru, 200 g margarínu, 1 tvaroh, 4 žloutky, 1 a ½ kypřicího prášku do pečiva, 1 vanilinový cukr, 75 – 100 ml mléka smícháme a přidáme ušlehaný tuhý sníh ze 4 bílků. Těsto nalijeme do vymazané a vysypané formy a pečeme při 170 – 175 °C 45 – 55 minut.
Na lívance se hodí i mouka ječná. Tip: Z mouky hladké a ječné se těsto lépe rozlévá, polohrubá se zase snadněji rozmíchá a netvoří žmolky. Mléko: Lze použít sladké, ale i kysané nebo podmáslí. Tip: Mléko můžeme nahradit stolní perlivou vodou (sodovkou).
Jak dlouho vydrží těsto na lívance : Pokud máte ráno opravdu na spěch, připravte si těsto předem, v lednici vám vydrží zhruba 2 dny, případné přebytky najdou své místo v mrazáku. Bez obav můžete zmrazit i nesnězené lívance. Jednotlivé kusy proložte pečicím papírem a uložte do krabičky nebo uzavíratelného sáčku, nejdéle však na 2 měsíce.
Jak dlouho Opekat lívance : 5. Zavřete a nechejte péct 2,5 – 3 minuty. Těsto vyjde na 18 lívanců. Servírujte například s jogurtem či oříškovým máslem.
Jak se dělá těsto na lívance
Těsto na lívance: droždí rozetřeme s cukrem, přidáme lžíci mouky, lžíci mléka a těsto na lívance necháme kynout. Pak přidáme vejce, sůl, rozmícháme a přidáme střídavě mouku, mléko, aby se neutvořily žmolky. Těsto necháme vykynout, až nabude dvojnásobný objem.
Nejdůležitější je mít těsto bez hrudek, čehož docílíte správným použitím metličky. Na lívance je přeci jen hustší těsto než na palačinky, tudíž je nutné, aby bylo opravdu jemné. Pomocí metliček těsto hrudek snadno a efektivně zbavíte.Aby se těsto nelepilo na formu a úlky se netrhaly, formičky nejprve vymažte máslem a vysypte moučkovým cukrem. Použít ale můžete i namleté ořechy, piškoty či najemno nastrouhaný kokos. Pak udělejte z těsta kuličku a obalte ji také v moučkovém cukru nebo tom, čím jste formičku vysypali.
Co přidat do těsta aby bylo vláčné : Do kynutého těsta je možná lepší dát olej, který je v pokojové teplotě tekutý, díky tomu bude těsto po upečení vláčnější. Jako přísada má jinou texturu. Po upečení ale už zase mažeme máslem. Tam je ta chuť.