Antwort Kolik stojí metr pole? Weitere Antworten – Kolik stojí m2 pole
Průměrná základní cena zemědělských pozemků za celé území České Republiky v r. 2023 bude stejně jako v r. 2022 ve výši 7,13 Kč/m2. Ceny zemědělských pozemků dle novelizované vyhlášky mají vliv zejména na stanovení výše daně z nemovitých věcí pro zemědělské pozemky.Cena zemědělské půdy loni meziročně vzrostla o 13,5 procenta. Jeden hektar stál v průměru 334 080 Kč, v roce 2021 to bylo 294 326 Kč. Vyplývá to ze zprávy o trhu s půdou společnosti Farmy.cz, která se věnuje prodeji zemědělských pozemků.V současné době se tržní cena trvalých travních porostů pohybuje zpravidla mezi 20 a 30 Kč/m2, odlišná situace je u orné půdy, kde cena pohybuje mezi 24 a 32 Kč/m2 a u větších scelených výměr s vysokou BPEJ může tržní cena půdy přesáhnout cenu 40 Kč/m2.
Kolik je pachtovné za pole : U nově sjednávaných pachtovních smluv se pachtovné pohybuje nejčastěji ve výši 3.000–7.000,- Kč/ha/rok (+ daň z nemovitostí), u výjimečně kvalitní orné půdy může být i vyšší – např. i přes 10.000,- Kč/ha/rok (stav 9/2022). U trvalých travních porostů (louky, pastviny) je pachtovné obvykle nižší než u orné půdy.
Jak zjistit cenu za pozemek
Pokud chcete vědět, za kolik se daný pozemek opravdu prodal, jděte na katastr nemovitostí. Pro investora do nemovitostí je to jednoznačně nejlepší zdroj informací, protože zde najde data o skutečně realizovaných obchodech. Tam se také dozvíte informace o majiteli nemovitosti.
Kolik stojí m2 pozemek : Průměrná cena pozemků v České republice se pohybuje kolem 2,8 milionu korun, tedy 3,3 tisíce korun za metr čtvereční pozemku. Mimo Prahu, Brno a okolí se průměrná cena pozemků pohybuje kolem 2,1 milionu Kč nebo 2,3 tisíce Kč za metr čtvereční.
Tržní cena zemědělské půdy se pohybuje nejčastěji v rozmezí 25-45 Kč/m2 (stav 12/2023). Ve velmi kvalitních lokalitách s nejproduktivnější ornou půdou může být tržní cena i nad 50 Kč/m2.
Ten najdete na stránkách cuzk.cz v sekci "nahlížení do katastru nemovitostí". V záložce „LV“ zadejte katastrální území a číslo listu vlastnictví vašich pozemků, nebo v záložce „Parcela“ zadejte čísla jednotlivých pozemků.
Jak stanovit výši pachtovného
Obvyklá výše pachtovného se pohybuje nejčastěji ve výši 2 500 Kč/ha/rok – 8 000 Kč/ha/rok a je ovlivněna především druhem pozemku, zda se jedná o ornou půdu, či například trvalé travní porosty, u kterých je pachtovné zpravidla nižší než u orné půdy, a také bonitou a produkční výnosností daných pozemků.Jedná se o ceny stanovené vyhláškami a měly by odrážet kvalitu půdy v konkrétním katastrálním území, nebo u konkrétních pozemků. Úřední ceny se pohybují od půd nejnižší bonity s vyhláškovou cenou cca 1 Kč/m2 až po nejvyšší bonitu ohodnocenou úřední cenou cca 18 Kč/m2. Vyhláškové ceny půdy naleznete ZDE.Průměrná cena pozemků v České republice se pohybuje kolem 2,8 milionu korun, tedy 3,3 tisíce korun za metr čtvereční pozemku. Mimo Prahu, Brno a okolí se průměrná cena pozemků pohybuje kolem 2,1 milionu Kč nebo 2,3 tisíce Kč za metr čtvereční.
V České republice se průměrná cena stavebních parcel pohybuje okolo 2,8 milionu korun, což představuje 3300 korun za metr čtvereční. Ceny mimo Prahu, Brno a okolí jsou nižší, průměrná cena pozemku je zde aktuálně kolem 2,1 milionu korun. Metr čtvereční vychází na 2300 korun.
Kolik stojí 1 ha orné půdy : V minulém roce se tržní cena zemědělské půdy pohybovala v rozmezí 15-40 Kč/ha. Průměrná tržní cena zemědělské půdy se meziročně zvýšila o 15,20 % na 235 111 Kč/hektar, což je trojnásobně vyšší cena než v roce 2007, kdy průměrná cena na hektar byla 76 901 Kč.
Jak zjistit obvyklou cenu pozemku : Zcela bezplatně si na stránkách nahlizenidokn.cuzk.cz vyhledáte pozemek nebo dům, případně jenom katastrální území a dáte si zobrazit mapu (návod). Nemovitosti mají v katastru zapsán cenový údaj, tedy poslední cenu, za kterou nemovitost změnila majitele.
Jaká je obvyklá výše nájemného pachtovného za zemědělské pozemky
Obvyklá výše pachtovného se pohybuje nejčastěji ve výši 2 500 Kč/ha/rok – 8 000 Kč/ha/rok a je ovlivněna především druhem pozemku, zda se jedná o ornou půdu, či například trvalé travní porosty, u kterých je pachtovné zpravidla nižší než u orné půdy, a také bonitou a produkční výnosností daných pozemků.
Pachtovné se tedy zpravidla platí měsíčně pozadu, v případě zemědělského pachtu ročně pozadu k 1. říjnu. Pachtovné může spočívat i v plodech nebo užitcích propachtované věci, a to bez ohledu na jejich celkový rozsah, a to buď plněním přímo v plodech, nebo v penězích. Vlastně jde o provizi.Nejvýhodnější cestou je nabídka pole k prodeji prostřednictvím internetové aukce. Jen tak můžete nabídnout pozemek k prodeji stovkám opravdových zájemců a v dokonale konkurenčním prostředí navíc v atmosféře aukce dosáhnout opravdu nejvyšší ceny za Vaše pole.
Kolik je daň ze zahrady : Sazba daně pro jednotlivé druhy pozemků činí: A – orná půda, chmelnice, vinice, zahrada, ovocný sad 0,75%, B – trvalý travní porost 0,25%, C – hospodářský les 0,25%, D – rybník s intenzívním a průmyslovým chovem ryb 0,25 %.