Antwort Které jazyky patří ke slovanským? Weitere Antworten – Co patří mezi slovanské jazyky
Dnešní slavistika přijímá dělení slovanských jazyků na tři podskupiny: východní (ruština, ukrajinština a běloruština), západní (polština, čeština a slovenština a dále počtem mluvčích a rozsahem marginální jazyky lužická srbština a kašubština) a jižní.germánské (němčina, angličtina, holandština, norština, dánština, švédština, atd.)Staroslověnština neboli stará církevní slovanština je nejstarší slovanský spisovný jazyk. Spisovná norma vznikla na základě nářečí používaného v okolí Soluně v 9. století.
Ve kterých státech se mluví slovanskými jazyky : Rozšíření a počty mluvčích
Jazyk | Používá se |
---|---|
slezština | Polsko, Česko |
slovenština | Slovensko, Maďarsko, Polsko, Česko, Ukrajina, Rakousko, Srbsko |
slovinština | Slovinsko, Rakousko, Itálie, Chorvatsko, Maďarsko |
srbština | Srbsko, Kosovo, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Albánie, Rumunsko, Rusko, Severní Makedonie, Turecko |
Na kterém místě je čeština
Pokud by vás zajímalo, jak je na tom čeština, ta podle některých statistik patří do top dvacítky a někdy dokonce do top patnáctky nejtěžších světových jazyků.
Co jsou to Slované : Slované jsou etnická skupina indoevropského původu. Obývají Eurasii od střední a jihovýchodní Evropy až po Střední Asii a Sibiř. V důsledku imigrace vznikly velké slovanské diaspory zejména v USA a Kanadě. Podle odhadů čítá v současnosti populace Slovanů asi 350 milionů lidí.
Čeština je slovanský jazyk a patří tak do rodiny indoevropských jazyků. Spolu se slovenštinou tvoří česko-slovenskou větev západoslovanských jazyků, mezi které patří dále polština, kašubština a lužická srbština (horní a dolní). Čeština je nejzápadnějším slovanským jazykem.
Mezi současné slovanské státy patří Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česko, Chorvatsko, Severní Makedonie, Polsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a Ukrajina. Odhaduje se, že populace Slovanů čítá na začátku 21. století asi 350 milionů lidí.
Jaký jazyk je nejtěžší pro Čechy
Mezi nejtěžší jazyky naopak patří podle výzkumů čínština, arabština, japonština nebo třeba finština, která má v porovnání s češtinou dokonce 14 pádů. Pro Čechy je snadné naučit se ruštinu, polštinu nebo třeba chorvatštinu. A nebojte, ani angličtina pro nás Čechy není těžká.Čeština se vyvinula ze západních nářečí praslovanštiny na konci 10. století.Slované ale obývali velkou část východní Evropy, nejen budoucí Česko. Mezi Slovany tak řadíme třeba i Poláky, Lužické Srby, Slováky, Chorvaty, Srby nebo Rusy.
Mezi nejtěžší jazyky naopak patří podle výzkumů čínština, arabština, japonština nebo třeba finština, která má v porovnání s češtinou dokonce 14 pádů. Pro Čechy je snadné naučit se ruštinu, polštinu nebo třeba chorvatštinu. A nebojte, ani angličtina pro nás Čechy není těžká.
Kdo všechno jsou Slované : V dnešní době bývají Slované děleni na východní (Bělorusové, Rusové a Ukrajinci), západní (Češi, Lužičtí Srbové, Poláci, Slováci) a jižní (Bulhaři, Chorvati, Slovinci, Srbové, Bosňáci a Makedonci). Kromě toho existují uvnitř uvedených etnik skupiny, které jsou někdy považovány za samostatné národy, resp.
Odkud jsou Češi : Češi jsou potomky slovanských kmenů, jež v 6. století pronikly do střední Evropy a smísily se zde s dosavadním převážně kelto-germánským obyvatelstvem. Mluví češtinou, která patří mezi západoslovanské jazyky.
Jaký je nejjednodušší jazyk na světě
Přestože se lingvisté nedokáží jednoznačně shodnout, který jazyk na světě je nejtěžší, za nejlehčí na světě pokládají španělštinu. Za ní následují angličtina, bulharština, chorvatština, rumunština, italština, norština, řečtina, aramejština a nakonec mongolština.
Britský časopis The Economist si položil otázku, který jazyk světa je ten nejsložitější. Vítězem se stala vzácná řeč amazonských indiánů známá pod označením tuyuca. Je tvořena fonetickým systémem jednoduchých souhlásek a několika málo nosových samohlásek.Čeština je slovanský jazyk a patří tak do rodiny indoevropských jazyků. Spolu se slovenštinou tvoří česko-slovenskou větev západoslovanských jazyků, mezi které patří dále polština, kašubština a lužická srbština (horní a dolní). Čeština je nejzápadnějším slovanským jazykem.
Kde se vzala čeština : Čeština se vyvinula na konci 1. tisíciletí ze západního nářečí praslovanštiny. V pračeském období si zachovávala některé praslovanské prvky, jako byly jery, nosovky (ę a ǫ), palatalizace či systém čtyř minulých časů (aorist, imperfektum, perfektum, plusquamperfektum).