Antwort Čím krmit poštovní holuby? Weitere Antworten – Čím krmit holuby
Zkrmovat možná i suchý rozdrcený nebo v kyselém mléce či vodě rozmočený chléb. Nesmí však být plesnivý. Frekvence krmení holubů by měla být cca třikrát denně. Praktičtější a zároveň výhodnější je proto použití krmítka se zásobníkem, ke kterému mají holubi přístup po celý den.zima – to je doba, kdy by se ptáci měli krmit dosytosti. Není třeba používat speciální směsi. Je důležité mít vyváženou směs obsahující zrna s vysokým obsahem bílkovin a tuků, například kukuřici (zdroj sacharidů), čirok (zdroj bílkovin), olejná semena, jako je slunečnice (zdroj tuku).Jsou po vylíhnutí slepá a téměř lysá. Nejprve je rodiče krmí kašovitou hmotou vytvářenou ze stěn volete, která se nazývá holubí mléko. Později je krmí semeny a plody, které rodiče zapíjejí vodou a vyvrhují do volete mláďat. Mláďata vyžadují dostatek pitné vody, kterou pijí sáním.
Čím se živí holuby : Potrava je téměř výhradně rostlinná. Na jaře (a v zimě) v ní převažují lístky jetele a jiných bylin, méně jsou zastoupeny listy, květy a pupeny dřevin a vyseté zrní. V létě a na podzim je tvořena především obilím a v menší míře i luštěninami, semeny a plody různých dřevin (třešněmi, žaludy), také semeny plevelů.
Jak a čím krmit holoubě
Krmení holubů
Lze je krmit klasicky obilovinami, jako jsou pšenice, ječmen, kukuřice, slunečnice, pohanka apod, ale také novými plnohodnotnými firemními granulovanými krmivy firmy De Heus. Firma se zaměřuje na prodej krmných směsí, které lze použít u všech holubích plemen.
Co pije holub : Rodiče je proto krmí tvarohovitou hmotou bohatou na bílkoviny, která se jim tvoří ve voleti. Holubi také pijí jinak než většina ostatních ptáků – ponoří zobák do vody a sají, zatímco většina ptáků vodu nabere, zvedne hlavu a nechá ji stékat do krku.
Dle našich praktických zkušeností lze konstatovat, že holubi nezanechávají zbytky potravy, kterou by byla ulice nebo jiné veřejné prostranství znečištěno.
Například, holubi nesnáší ostré vůně, jako jsou vůně pepře, česneku nebo silných esenciálních olejů (jako je levandule, eukalyptus nebo mentol). Také nesnáší určité hmatové podněty – například pichlavé plochy nebo klepeta, která jim brání v přistání na plochách, kde by obvykle hnízdili nebo odpočívali.
Co vadi holubům
To, co holubi nemají rádi, je koření. Nasypejte tedy na místa, na kterých se často zdržují, trochu pepře, skořice nebo jiného koření. Nešetřete a v případě deště nezapomeňte koření dosypat. Kromě holubů vás může potrápit také invaze asijských berušek.