Antwort Na co je skořice a med? Weitere Antworten – Co podporuje skořice
Jaké jsou účinky skořice
- antibakteriální
- má antioxidační účinky.
- podporuje pružnost cév a žil.
- snižuje hladinu cukru v krvi.
- mírně snižuje srážlivost krve.
- podporuje léčbu žaludečních vředů
- podporuje prokrvení končetin.
Podává se 2-3 x denně 1 čajová lžička. Med zabíjí chřipkové zárodky a pacienti jsou jím chráněni před jejich propuknutím u nich samotných. Vezmete 4 lžíce medu, 1 lžíci skořice a zalijte 3 šálky vařící vody. Vzniklý čaj popíjejte 3 x denně.Cholesterol: 2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké vody dokážou snížit hladinu cholesterolu o 10 procent do 2 hodin. Samotný med, je-li užíván denně, zabraňuje zvyšování hladiny cholesterolu. Nachlazení: Užívejte 3krát denně lžíci vlažného medu se čtvrtinou lžičky skořice po dobu 3 dnů.
Jak správně užívat med : Proti závratím může pomoci med – každé ráno na lačno a večer před spaním si dopřejte lžíci medu. Účinky medu lze využívat i při léčbě ledvin a močových cest, nejlépe v kombinaci s urologickým čajem. Jeho podávání se osvědčilo i při nočním pomočování.
Kolik skořice denně
Účinek skořice je silnější společně s medem – navzájem se podporují. Hlavně je důležité si uvědomit, že neplatí čím více skořice, tím lépe. Optimální denní dávka je kolem 3 gramů – tedy méně než čajová lžička.
Jak často pít skořicový čaj : Odborníci doporučují pít maximálně jeden nebo dva šálky skořicového čaje, aby nedošlo k poškození organismu. V období diety a bez zdravotních kontraindikací je povoleno zvýšit dávkování na tři šálky (ale s přestávkami po 7-10 dnech užívání). V této podobě je skořice prospěšná pro muže a ženy a také pro děti.
Postup přípravy receptu. Dvě lžíce mleté skořice přelijeme litrem vřelé vody a necháme při pokojové teplotě vychladnout, pak přecedíme přes jemné sítko nebo plátno. Dochutíme medem a citronem dle chuti – není nutné. Pokud máme rádi studené nápoje, dáme nálev do lednice a popíjíme až čtyři šálky denně.
Jemná chuť a vůně skořice se hodí do nejrůznějších dezertů, kořeněných druhů chleba a dortů. Obzvlášť dobře se kombinuje s čokoládou, jablky, se sladkou rýží, banány a nebo s hruškami. Také skvěle ochucuje mnoho pokrmů s jehněčím nebo drůbežím masem a zeleninou připravovaných na Středním východě a v Indii.
Na co je zdravy med
Bohatý na vitamíny a minerály. Med není jen fruktóza, ale obsahuje také celou řadu minerálních látek jako je železo, měď, fosfor, vápník, hořčík a stopové prvky mangan, kobalt, zinek, jód, fluor a kyselina křemičitá. Z vitamínů v medu najdeme vitamíny skupiny B a vitamín C.Měď přispívá k tvorbě hemoglobinu v červených krvinkách a podporuje zdravou funkci imunitního systému. Měď hraje roli ve vedení nervových impulsů a je důležitá pro celkové zdraví nervového systému. Měď se podílí na tvorbě melaninu, pigmentu, který dává barvu kůži a vlasům, a pomáhá chránit pokožku před UV zářením.Skořice cejlonská obsahuje především méně kumarinu – vonné látky, která je zároveň toxická pro játra. Jeho množství v cejlonské a čínské skořici se liší zhruba desetinásobně. Před kumarinem bychom se měli mít na pozoru a zejména malým dětem nepodávat skořicí ochucená jídla každý den.
Skořice příznivě působí na funkci žaludku a střev, napomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, má protizánětlivé účinky. Mimojiné tělo zahřívá.
Co způsobuje skořice : Je antioxidační a mírně snižuje srážlivost krve. Pomáhá odstranit zápach z úst a v zimních měsících zahřeje celé tělo. Příznivě působí u žen, kterým zmírňuje menstruaci a přechodové problémy. Skořice je také účinné afrodiziakum a spolu s medem a zázvorem léčí nachlazení, chřipku, různé infekce a kožní onemocnění.
Kolik medu denně je zdravé : Pro většinu zdravých dospělých je obecně považováno za bezpečné konzumovat asi 2-3 lžíce (přibližně 50-75 gramů) medu denně. Je však důležité brát v úvahu celkový příjem cukru, protože med je přirozeným zdrojem cukrů.
Co dělá med v těle
Měď se účastní mnoha pochodů těla, často společně se zinkem. Kromě energetického metabolismu se podílí na normálním stavu pojivových tkání a normální činnosti nervového systému. Dále spolupracuje s železem při krvetvorbě a je důležitá pro správnou funkci imunitního systému.
Anémie: Nedostatek mědi může způsobit anémii, která se projevuje sníženou schopností těla vyrábět hemoglobin a červené krvinky. Poruchy nervového systému: Měď je důležitá pro správnou funkci nervů, a její nedostatek může způsobit neurologické problémy, jako je ztráta koordinace nebo nestabilita při chůzi.Působí na krevní oběh a snižuje krevní tlak stejně jako hladinu cholesterolu. Má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Pomáhá při nachlazení a chřipce. Má silné antioxidační účinky.
Na co je dobrý med : Vědci zjistili, že med obsahuje antioxidanty, které příznivě působí proti stresu i rakovině tlustého střeva. Kromě toho jeho konzumace zvyšuje množství probiotických bakterií ve střevech a tím i obranyschopnost organismu. Zlepšuje trávení a dokonce snižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi.