Antwort Na jaké dvě základní skupiny dělíme živočichy podle stavby těla? Weitere Antworten – Na jaké skupiny můžeme dělit obratlovce podle stavby těla
Pro nás postačí vědět, že existují dvě velké skupiny: obratlovci a bezobratlí, že obratlovci se dále dělí na třídy: ryby, obojživelníky, plazi, ptáky a savce a že mezi bezobratlé patří velká skupina živočichů zvaná hmyz. Stavba těla bezobratlých živočichů je jednodušší, tělo není tvořeno kostrou (páteří s obratli).Příjem potravy je nezbytný pro přežití; tzv. masožravci se živí jinými živočichy, býložravec konzumují rostlinný materiál, všežravci se vyživují kombinací obojího a detritovorní živočichové se živí detritem.Býložravci se živí rostlinami. Masožravci se živí živočichy. Všežravci se živí rostlinami i živočichy. Doplň názvy zvířat do potravního řetězce.
Co patří mezi živočichy : Živočichy lze orientačně rozdělit na „bezobratlé“ (nepřirozená, pomocná skupina) a obratlovce.
- Mezi bezobratlé patří mj. žahavci, ploštěnci, hlístice, měkkýši, kroužkovci, pavoukovci, stonožkovci či korýši včetně hmyzu.
- Do skupiny obratlovců se řadí paryby, paprskoploutvé ryby, obojživelníci, plazi včetně ptáků a savci.
Jak Delime živočichy podle stavby těla
Podle vnitřní stavby těla dělíme živočichy na obratlovce a bezobratlé.
Co patří do skupiny obratlovců : Mezi obratlovce řadíme podle znaků tyto živočichy: kruhoústí, paryby, ryby, obojživelníci, plazi, ptáci a savci.
Býložravci se živí rostlinami, například koza, kráva, mandelinka bramborová, srna, housenka lišaje topolového,………. 2. Masožravci se živý masem jiných živočichů, například vlk, kočka, orel mořský, štika obecná,…..
S ostatními živočichy má společné znaky života – životní projevy:
- • dýchá
- • přijímá potravu.
- • vylučuje odpadní látky.
- • rozmnožuje se.
- • roste a vyvíjí se.
- • pohybuje se z místa na místo.
- • reaguje na okolní prostředí
Jak se dělí živočichové
Živočichové, Obojživelníci (žáby, …), Ptáci, Plazi, Ryby, Savci, Bezobratlí (hmyz, pavoukovci, plži …)Podle společných znaků třídíme živé organizmy do čtyř skupin – bakterie a sinice, houby, rostliny a živočichové.Jednotlivé říše jsou na Zemi zastoupeny následovně: živočichů je 7,8 milionu druhů, hub 611 000 a rostlin 300 000. Počet známých druhů je však pravděpodobně jen zlomkem skutečného počtu, kterým mohou být miliardy druhů.
Savci se dělí na: podtřídu vejcorodí (Prototheria) s řádem ptakořitní (Monotremata) a podtřídu živorodí (Theria).
Kdo patří do skupiny bezobratlí : BEZOBRATLÍ
- PAVOUCI – pavouci, sekáč, roztoč, klíště, štír.
- PLŽI – hlemýžď, slimák.
- MLŽI – škeble, ústřice.
- KROUŽKOVCI – žížala.
- ŽAHAVCI – medúza, korál, sasanka.
- KORÝŠI – rak, krab.
Kdo patří mezi obratlovce : Mezi obratlovce řadíme podle znaků tyto živočichy: kruhoústí, paryby, ryby, obojživelníci, plazi, ptáci a savci.
Jaká zvířata jsou obratlovci
Za tradiční třídy obratlovců lze považovat kruhoústé, paryby, ryby, obojživelníky, plazy, ptáky a savce. Tato sestava tříd, někdy s nepodstatnými obměnami (kruhoústí jako nadtřída) se objevuje v mnoha starších odborných i v novějších populárních publikacích a příručkách.
Rozdělují se na bezocasé (žáby) a ocasaté (čolci a mloci). První se objevují po zimním spánku v přírodě žáby (navíc jsou větší a nápadnější), čolci vylezou až později a zraku pozorovatele uniknou snadněji.Býložravec (herbivor) je živočich, který pojídá pouze či téměř výhradně rostliny nebo části rostlin. Býložravost se odborně nazývá herbivorie.
Co jsou býložravci : Býložravci, ke kterým patří kromě činčily také např. králík, morče nebo osmák se živí výhradně rostlinnou potravou. Všežravci, jako je např. křeček, pískomil, myš nebo potkan, žerou vše – rostlinnou i živočišnou potravu.