Antwort Odkud je absint? Weitere Antworten – Odkud pochází absint
Podle legendy historie absintu započala kolem roku 1792 ve formě všeléku od lékaře ze švýcarského Couvetu v kantonu Neuchâtel, Pierra Ordinaira. Jeho recept byl poté předán sestrám Henriodovým, které absint prodávaly jako léčivý elixír.Na počátku 20. století se dospělo k závěru, že absint vyvolává těžké poškození mozku, zejména proto, že obsahuje thujon v extraktu z pelyňku, který je jednou ze surovin nápoje. Proto byl 16. března 1915 absint ve Francii zakázán.Hrál významnou roli v díle surrealistů jako Alfred Jarry, Vincent van Gogh, Henri Toulouse Lautrec, Verlaine, Rimbaud, Baudelaire, Oscar Wilde, Edgar Allen Poe, Picasso, Hemingway a mnoha dalších. Všichni tito umělci se neproslavili pouze svou prací, ale také často jejich pobuřujícím bohémským životním stylem.
Jak poznat pravý absinth : Kvalitní je vždy destilovaný a vyrobený pouze z bylin. Tyto informace ohledně složení absinthu najdete na etiketě. S výběrem vám také pomůže tmavá zelená barva připomínající suchý list. Chuť by nikdy neměla být výrazně hořká, vůně je bylinková a lékořicová.
Kolik procent má absint
Základ tohoto nápoje tvořil výtažek z pelyňku, anýzu a fenyklu. Absinth měl dříve opojné až mírně halucinogenní účinky a kvůli nazelenalé barvě se mu také říkalo „zelená víla“. Obsah alkoholu se v absintu pohybuje zhruba od 65%až do 80%.
Co je to absinth : Absint, neboli „Zelená víla“ je velmi silný nápoj vyráběný z pelyňku, anýzu a fenyklu. Oplývá jasně nazelenalou nebo i čirou barvou a výraznou vůní bylin, například meduňky, nebo badyánu. Chuť absintu je velmi výrazná, až pálivá a je zapotřebí speciálního postupu pro konzumaci tohoto nápoje.
Objem. V současnosti existuje celosvětově více než 200 značek Absinth. My Vám v naší nabídce přinášíme vybrané značky tohoto nápoje v cenové hladině od necelých 300 Kč až po absolutní špičku Absinth Beetle, kde se cena pohybuje kolem 1200 Kč.
Tradičně se absint pije ředěný s pomocí perforované absintové lžičky, která se spolu s kostkou cukru položí na speciální absintovou sklenku. Přes cukr pomalu prokapává ledově vychlazená voda až do koncentrace 1:3-5 podle chuťových preferencí.
Jak vyrobit absint
Vyrábí se zpravidla máčením bylin (pelyněk, fenykl, anýz, v alkoholu a jeho následnou destilací. Destilace je dvou-třífázová, přičemž v určitých fázích se bylinky obměňují a doplňují. Tento finální (průtahový) destilát je naprosto bezbarvý a obsahuje zhruba od 65% do 80% alkoholu.Estonský „likér” Eesti Piritus má úctyhodných 96,6 %. Tak málo chybí do stovky… Tenhle driák byl dokonce zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejsilnější alkohol na světě. Jeho receptura pochází z roku 1938 a kdysi dávno měl až 98 % alkoholu. Tenhle vysokoprocentní masakr už se nedá běžně koupit.Viktor OlivaPiják absintu / Výtvarník
Práce si klade za cíl vystavění mýtu na obraze Piják absintu od českého malíře Viktora Olivy, věnuje se tedy tématu, které ještě nebylo v této podobě zpracováno.
Nejlepší tipy, jak pít s rozumem
- Najezte se. Nepijte na prázdný žaludek.
- Voda. Prokládejte alkoholické nápoje vodou, která pomáhá předejít dehydrataci a zpomalit tempo pití alkoholu.
- Méně je více. Zvolte menší lahev nebo sklenici.
- Žádné dolévání.
- Udělejte si prostor.
- Pozor na rundy.
- Na pohlaví záleží.
- Určete řidiče.
Co je to absint : Absint, neboli „Zelená víla“ je velmi silný nápoj vyráběný z pelyňku, anýzu a fenyklu. Oplývá jasně nazelenalou nebo i čirou barvou a výraznou vůní bylin, například meduňky, nebo badyánu. Chuť absintu je velmi výrazná, až pálivá a je zapotřebí speciálního postupu pro konzumaci tohoto nápoje.
V jaké zemi se nejvíce pije alkohol : Žebříčku vévodí Litva, kde člověk starší 15 let ročně v průměru vypije 12,3 litru stoprocentního lihu. Následuje Rakousko a Francie. Česko kleslo z druhé příčky v předchozí zprávě, nynější čtvrté místo znamená spotřebu 11,6 litru na osobu.
Který alkohol je nejzdravější
V pomyslné soutěži o nejzdravější alkoholický nápoj je jasným vítězem červené víno. Má slušný obsah minerálů (železa, draslíku, hořčíku) a antioxidantů, jako jsou flavonoidy nebo resveratrol.
Alkohol je tlumivá látka. V nižších dávkách zlepšuje náladu a působí povzbudivě, zvyšuje sebevědomí, časté jsou pocity euforie, uvolnění a ztráty zábran. Se zvyšující se dávkou dochází k poruchám koordinace pohybů (tzv. „vrávorání“), snížení soustředění, vnímání a úsudku.Když pijete alkohol, pijte zároveň i nealkoholické nápoje. Dejte si po každém alkoholickém nápoji přestávku a vypijte jeden nealkoholický. Vyvarujte se destilátů. Upřednostňujte nápoje s nízkým obsahem alkoholu, nebo jejich nealkoholické varianty.
Kde se nesmí pít alkohol : Alkohol si nesmíte dát na zastávkách, nádražích, hřištích, poblíž škol, supermarketů a obchodů s potravinami, zdravotnických zařízení, u objektů orgánů státní správy a samosprávy města a poblíž objektů sociálních služeb. Alkohol je povoleno pít vždy nejméně 100 metrů od výše jmenovaných míst.