Antwort Odkud na Černé jezero? Weitere Antworten – Odkud na Čertovo jezero
Nejsnáze se k Čertovu jezeru dostanete po žluté turistické cestě z parkoviště Špičácké sedlo. Další možností je nechat se vyvézt lanovkou nahoru na Špičák a poté sestoupit dolů k jezeru. Nejlepší je ale spojit výlet rovnou i s Černým jezerem.
Černé jezero | |
---|---|
Světadíl | Evropa |
Stát | Česko |
Kraj | Plzeňský kraj |
Okres | Klatovy |
Nachází se v chráněné krajinné oblasti Šumava v Železné Rudě na jižním svahu vrchu Pancíř jen 3 km od Špičáku.
Jak vzniklo Černé jezero na Šumavě : Vznik a pozůstatky ledovce
Černé jezero vzniklo erozní a akumulač- ní činností ledovce, který vyhloubil jezer- ní pánev a zahradil ji nánosy nevytříděné- ho materiálu v podobě valů, tzv. morénami. Tyto protáhlé valy je možno dodnes najít na obou březích jezera, a to až do vzdálenosti stovek metrů.
Odkud na Plešné jezero
Přístup k jezeru je možný po trase zelené značky z Nové Pece (asi 10 km) nebo z osady Jelení (asi 7 km).
Jak je hluboké Černé jezero : 40 mČerné jezero / Maximální hloubka
Černé jezero je rozlohou největší na Šumavě. Plocha hladiny je 18,93 ha, hloubka 40,6 m (největší hloubka jezera na naší straně Šumavy) a leží ve výšce 1008 m n. m. Vzdálenost od hráze k Jezerní stěně je 800 m.
Čadské jezero resp. jezero Čad (arabsky بحيرة تشاد الكبرى, anglicky Lake Chad, francouzsky Lac Tchad) je velké mělké bezodtoké jezero mezi státy Nigérie, Niger, Čad a Kamerun v severní části střední Afriky.
Čudské jezero nebo jezero Peipsi (rusky Чудское озеро, Гдовское озеро nebo Пейпси, estonsky Peipsi, Peipsi järv, Suurjärv, Külmjärv, Oudova järv), je jezero na hranici estonských krajů Ida-Virumaa, Jõgevamaa a Tartumaa a Pskovské oblasti Ruska.
V kterém pohoří v ČR jsou ledovcová jezera
V České republice se nachází celkem 6 ledovcových jezer, přičemž 5 jich nalezneme na Šumavě a jedno v Krkonoších. V tomto článku se budeme věnovat zejména těm Šumavským, která považujeme za nejznámější. Ledovcová jezera vznikala s koncem poslední doby ledové, tedy asi před devíti tisíci let.Šumava (německy Böhmerwald [ˈbøːmɐˌvalt]IPA) je rozsáhlé pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. 49° s. š., 13°30′ v. d. Některá data mohou pocházet z datové položky.Název Šumava pochází od praslovanského slova šuma, což znamená hvozd, hustý les. Německá (nikoli rakouská) strana bývá někdy také nazývána Bavorský les (Bayerischer Wald), popř. Zadní bavorský les (Hinterer Bayerischer Wald).
Původně toto půlměsícové jezero vzniklo jako vodní nádrž pro jedno rameno Rhonského ledovce. Dělí se na tři části, východní Haut Lac, neboli horní jezero. Střední část se označuje Grand Lac, tedy velké jezero a nejužší, západní část je Petit Lac, tedy malé jezero.
Jak se dostat k Plešnému jezeru : K Plešnému Jezeru se dostanete nejjednodušeji z Nové Pece a po zelené trase, která měří cca 10 Km a ukáže vám překrásnou Šumavskou přírodou. Chvilku půjdete dokonce podél Schwarzenberského plavebního kanálu. Jestliže chcete jít kratší cestu.
Odkud jít na Poledník : Itinerář Přímo z Prášil (nebo z parkoviště Slunečná) vyrazíme k Prášilskému jezeru (červená TZT). Zdatní turisté vyšplhají až na vrchol Poledníku s 37m vysokou rozhlednou.
Jak se dostat k jezeru láká
K jezeru Laka se můžete vydat několika způsoby – pěšky, na kole nebo na lyžích. Pokud sem přijedete autem, nechte jej na parkovišti u Nové Hůrky a dále pokračujte po modré turistické značce asi 5,5 kilometru k jezeru. Další cesta vede ze Železné Rudy, odkud je třeba urazit asi 9 kilometrů.
Černé jezero je největší přírodní jezero v ČR. Leží na Šumavě pod severním svahem Jezerní hory v nadmořské výšce přes 1000 m. Jeho rozloha je 18,4 ha a maximální hloubka dosahuje téměř 41 m, což z něj dělá zároveň i nejhlubší nekrasové jezero u nás.Černé jezero je největší přírodní jezero v ČR. Leží na Šumavě pod severním svahem Jezerní hory v nadmořské výšce přes 1000 m. Jeho rozloha je 18,4 ha a maximální hloubka dosahuje téměř 41 m, což z něj dělá zároveň i nejhlubší nekrasové jezero u nás.
Kde je nejvíce ledovcových jezer : Většina dnešních ledovcových jezer se nachází v Asii, Evropě a Severní Americe. Oblast, která zaznamená největší nárůst tvorby jezer, je oblast jižní tibetské plošiny z ledovců pokrytých sutí.