Antwort Odkud pocházel Théseus? Weitere Antworten – Odkud pocházel Theseus
Théseus (řecky Θησεύς, latinsky Theseus) je v řecké mytologii syn krále Aigea a Aithry. Je označován jako jeden z největších hrdinů řeckých bájí, srovnáván s Héraklem. Některá data mohou pocházet z datové položky. Théseus se narodil v Troizéně, kde kraloval Pittheus, otec jeho matky Aithry.Mínótauros (řecky Μινώταυρος), latinizovanou formou Minotaurus, je v řecké mytologii bestie s lidským tělem a býčí hlavou. Narodil se ze spojení bílého býka a krétské královny Pásifaé, její manžel, král Mínós, jej nechal zavřít do krétského labyrintu, který k tomu účelu postavil Daidalos a Ikaros.Prokrústovo lože (nepříjemné, nemilé, trapné postavení). Původ musíme hledat u lupiče jménem PROKRÚSTÉS, jenž své oběti připoutával k lůžku, které bylo malým osobám velké nebo velkým malé, a různě jim natahoval či usekával údy. Tohoto lupiče přemohl hrdina Théseus.
Odkud přišli Řekové : Řekové mají původ v starověkých řeckých kmenech Achájů, Dórů a Iónů, kteří se usadili v Řecku a Malé Asii.
Kdo nesl Zemekouli
Hésiodos též uvádí, že Atlás přebývá v Tartaru, před domem Nykty-Noci, na místě, kde země, nebe a moře končí i začíná, a kde se potkává Den a Noc, a drží tam bez hnutí na hlavě oblohu.
Kdo Uveznil Minotaura : Král pak na rady delfských věštců pověřil vynálezce Daidala stavbou labyrintu, ve kterém by krvežíznivého tvora uvěznil. Král se snažil existenci Minotaura utajit a uvěznil Daidala s jeho synem Ikarem ve věži. Geniální Daidalos pak vyrobil křídla z vosku a ptačího peří a z vězení společně uletěli.
Sousloví „Ariadnina nit“ přežívá do současnosti, je symbolem pro orientaci a řešení složitých zamotaných situací nebo problémů.
Sisyfos tedy podsvětí opustil, ale na zemi už zůstal. Smrt si pro něj přišla podruhé a on nezůstal bez trestu – od té doby musí v podsvětí valit do kopce kámen, který stejně vždycky sjede zpátky dolů.
Kdo to je Miňos
Mínós (řecky Μίνως), (latinsky Minos) je v řecké mytologii krétský král, syn Dia a jeho milenky Európy.DÓROVÉ – velká část Peloponésu, založili Spartu, jihozápadní pobřeží Malé Asie. AIOLOVÉ – severní Řecko a severozápadní pobřeží Malé Asie. Nejstarší období ( tzv. Temné období ) – 1100 – 800 př.Řecko nikdy není přešlapem, co se dovolené týče.
Všebecně ostrovy Korfu, Zakynthos, Lefkáda, Thassos, Kefalonia jsou zelenější. Rhodos, Kréta a Kos jsou místa s úžasnými památkami a píscitými plážemi. Mnoho ostrovů má jak píšcité pláže tak oblázkové, prostě jen si vybrat.
Prométheovi bylo líto, když viděl, jak se jím stvoření lidé chvějí v chladu o zimních nocích a jedí syrové maso. Rozhodl se vrátit jim oheň, lstí jej bohům ukradl a přinesl ho lidem ukrytý v dutině hole.
Jak zemřel Herkules :
Héraklés | |
---|---|
Příčina úmrtí | otrava |
Povolání | mytologická postava |
Choť | Déianeira Hébé Megara Omfalé |
Partner(ka) | Astydameia Chryseis Elacatus Eone Epilais |
Kde sídlil Minos : Mínós vybudoval na ostrově Kréta mohutné loďstvo, které sloužilo obraně a také rozvinutému obchodu, který přinesl Krétě bohatství a blahobyt. Vzal si za manželku Pásifaé, Héliovu dceru a měl s ní čtyři syny Deukalióna, Glauka, Androgea a Katrea a dvě dcery Ariadnu a Faidru.
Kde byl labyrint
Mínóův labyrint nebo Krétský labyrint byl v řecké mytologii labyrint, který vystavěl Daidalos pro krétského krále Mínóa, aby v něm uzavřel obávaného Mínotaura, napůl člověka a napůl býka. Za předobraz bájného labyrintu se považuje spletitý komplex Knósského paláce.
Ariadna (řecky Αριάδνη Ariadné) je v řecké mytologii dcera krétského krále Mínóa a jeho manželky Pásifaé. Zamilovala se do hrdiny Thésea, který díky Ariadnině niti našel cestu z Mínotaurova labyrintu, ale nakonec ji zanechá na ostrově Naxos, aby se stala manželkou boha Dionýsa.Athénský princ Théseus se k nim dobrovolně připojil a Mínótaura v Labyrinthu zabil. Pomohla mu v tom Ariadna, dcera krále Mínóa, která dala Théseovi klubko nití, aby v Labyrinthu nezabloudil a vrátil se k ní zpět. Tak začal příběh jejich lásky, o němž se můžete dočíst např. u Ovidia.
Kdo ukradl bohům oheň : Prométheus mu řekl, že si má přijít vybrat. Pod jednu kůži dal maso a kůže a pod druhou tuk a kosti. Zeus si vybral hromadu s tukem a kostmi a rozhněval se. Za tu drzost pak vzal lidem oheň, jenže Prometheus si vzpomněl, že v Diově krbu oheň nezhasíná, a tak z krbu ukradl pro lidi oheň.